نقض قانون باعث رشد بنگاه‌های املاک شده است

استاد دانشگاه با اشاره به نقض‌ قانون و تاثیر آن بر توسعه و رشد قارچ گونه بنگاه‌های املاک در شهر‌های کشور، تاکید کرد که باید از فارغ‌التحصیلان حقوق در دفاتر و بنگاه‌های املاک استفاده شود تا آنها بر اجرای درست تنظیم اسناد و مبایعه‌نامه‌ها در این دفاتر نظارت داشته باشند.

 

وی با اشاره به ماده 22 قانون ثبت اسناد و املاک ادامه داد: طبق این ماده، همین که ملکی مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت برسد، دولت فقط کسی را که ملک به اسم او ثبت شده و یا کسی را که ملک مزبور به او منتقل شده و این انتقال نیز در دفتر املاک به ثبت رسیده باشد، مالک می‌شناسد.

این حقوقدان با تاکید بر اینکه باید دامنه فعالیت بنگاه‌های املاک را با اجرای قانون ثبت اسناد و املاک محدود کنیم، گفت: بهتر است که از حضور فارغ‌التحصیلان حقوق در دفاتر املاک بهره‌مند شویم تا بر اجرای تنظیم اسناد و مبایعه‌نامه‌ها نظارت داشته باشند.

این حقوقدان در پایان با اشاره به اینکه اکثر پرونده‌های حقوقی که در محاکم وجود دارد مربوط به دعاوی ملکی است که بین اصحاب دعوی در انعقاد معاملات در بنگاه‌های املاک بسته می‌شود، اظهار کرد: باید قانون ثبت اسناد و املاک را در این دفاتر اجرا کنیم و با اجرای درست این قانون، قطعا بسیاری از دعاوی ملکی که در محاکم وجود دارد، کاهش می‌یابد.

/ 1 نظر / 21 بازدید
hobab

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم وبلاگ خيلي زيبا و پر محتوايي داري اين يك دعوت نامه از طرف يكي از بزرگترين مرجع گفتگو و بحث و چت به نام محفل ميباشد با حظور در اين سايت هم من و هم ديگر دوستان رو خوشحال ميكنيد . قول ميدي بياي ؟؟؟ اگه اومدي اگر توي سايتمون مدير يا ناظر حضور داشت خوش حال ميشم ك بگي حباب منو معرفي حتي اگه چت و بحث و رو هم دوس نداري حد اقل ي سري بزنو ي نگاهي و يك نظري هم بده من ي سري زدم و نظرم دادما نامرد نشيا باشه زود بيا منتظرتم ممنون باي hobab